Właśnie oglądasz

Cappuccino z Anną Ogar

Niesamowicie inspirujące spotkanie z dr Anną Ogar, współtwórcą technologii rozwijanej w Insignes Labs! Anna opowiedziała nam o swojej niezwykłej pracy naukowej, która opiera się na badaniu bakterii i grzybów. Jej zespół wykorzystuje te naturalne organizmy do tworzenia innowacyjnych produktów i technologii w dziedzinach takich jak medycyna, rolnictwo i ochrona środowiska. Doktor podzieliła się z nami pasją do badań naukowych, a także swoją wizją, jak technologia oparta o bakterie i grzyby może zmieniać świat w sposób pozytywny. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z wydarzenia!

uDOSTĘPNIJ

Anna Ogar

Anna Ogar Insignes Labs, współtwórca technologii rozwijanej w Insignes Labs. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m. in. Alexander von Humboldt Stiftung/Foundation, czy stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Kierowała ośmioma międzynarodowymi projektami naukowo-badawczymi. Brała udział w programach IGNITE oraz ENTERPRISERS na Cambridge Judge Business School. https://www.linkedin.com/in/anna-ogar-51447a72/

Myśli podsumowujące spotkanie:

  • „Swoją ścieżkę zaczęłam od uczelni, bo byłam przekonana, że tam najłatwiej będzie zmieniać świat – niekonieczne.”
  • „Podczas studiów ważna jest interdyscyplinarność. Z kierunku biologii/biotechnologii przeszłam do segmentu chemii, gdzie połączenie różnych przedmiotów przyniosło sukces ponieważ można wyciągnąć to co najlepsze z każdej z tych dziedzin. Traktując jakiekolwiek wynalazki, nowe pomysły i kategoryzując je do poszczególnych branż nie jest dobrym rozwiązaniem.”
  • „Segment Agro jest niesamowicie ważny, każdy z nas potrzebuje jeść i chce jeść zdrowo, trudno jest to natomiast połączyć z jakością i dobrą ceną. Dlatego też mamy pomysły na innowacje, aby dostarczać dobrą jakościowo żywność z akceptowalną ceną.”
  • „Pracując za oceanem przy międzynarodowych projektach zobaczyłam jak podchodzi się do biznesu, jaką mają tam wysoką konwersję biznesową. W przeciwieństwie do Polski  na ten sam sukces pracuje cały sztab ludzi, czy w aspekcie prawnym, naukowych czy PR-owym. Jest to bardzo pomocne dla tych osób, aby mogły się skupić na właściwej realizacji.”

 

Wydarzenie współorganizowane przez MINI SMORAWIŃSKI.

Zapowiedź / skrót / audio

Zapowiedź

Skrót

Fotorelacja

Zdjęcia z wydarzenia

Zobacz więcej

Pozostałe wideo